Atlas zwierząt

Świnka Mangalica

 

Mangalica – rasa węgierskiej świni domowej hodowana od XIX wieku w różnych odmianach, a od 1974 roku ustawowo chroniona. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczu. Związana jest z nią także opinia, jakoby jej mięso zawierało stosunkowo mało cholesterolu.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego we...

 

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego jest najstarszą i największą tego typu instytucją w kraju. Muzeum istnieje od 1814 r. a w swoich kolekcjach posiada wiele unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich. 

 

Chełbia modra Aurelia aurita

 

Gatunek jamochłonów  z gromady krążkopławów. Najbardziej pospolita meduza bałtycka. Ciało ma kształt parasolowaty. Na brzegu parasola znajdują się liczne czułki zawierające parzydełka. Pomiędzy parzydełkami znajdują się wgłębienia zawierające narządy zmysłów. Na dolnej stronie ciała zwisają luźno cztery płaty otaczające otwór gębowy.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu 2009

 

Ogród zoologiczny we Wrocławiu - założony w 1865, jest najstarszym  na obecnych ziemiach polskich i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 30 ha.